BMW Concept M4 GTS продовжує традиції

З цим новим концептом підрозділ BMW M знову повертається до своїх коренів. Компанія, заснована в 1972 році під назвою BMW Motorsport GmbH, стала справжньою сенсацією у світі автоспорту завдяки легендарної спортивної моделі BMW M1 і розробці першого у світі турбодвигуна, з яким був виграний чемпіонат Формули-1. Саме ця компанія призвела до тріумфів найуспішнішу гоночну машину в світі в класі кузовних гонок – BMW M3 групи А.

BMW Concept M4 GTS продолжает традиции

Новий BMW Concept M4 GTS продовжує традицію спеціальних серій моделі BMW M3, слідуючи за такими легендами, як BMW M3 Evolution (1988 рік), BMW M3 Sport Evolution (1990), BMW M3 GT (1995), BMW M3 CSL (2003), BMW M3 GTS (2010) і BMW M3 CRT (2011). Технології, відточені в гоночних сутичках, відчутна прибавка потужності, активне зниження маси і дуже обмежений тираж – ці моделі мали неперевершеною динамікою і неймовірним задоволенням від водіння.

«У той час як BMW M4 Купе являє собою ідеальну комбінацію гоночних генів і необмежених можливостей щоденної експлуатації, BMW Concept M4 GTS уособлює собою неймовірно потужну і емоційну спеціальну версію цієї моделі, створену з застосуванням самих передових технологій і розраховану передусім на їзду по гоночному треку, – пояснює Франк ван Меел, президент підрозділу BMW M. – Але, незважаючи на свою чудову підготовку до найжорстокіших умов гоночної траси, це автомобіль, на якому можна їздити кожен день. Він є уособленням гоночних технологій для доріг загального користування в самому прямому і справжньому сенсі цього слова».

BMW Concept M4 GTS продолжает традиции

Прототип BMW Concept M4 GTS демонструє новітні технології, які незабаром втіляться і на серійній версії моделі, яка з’явиться пізніше. Так, BMW Concept M4 GTS оснащений інноваційною системою уприскування води у впускний колектор, що дозволяє підняти потужність і крутний момент двигуна. Система вже довела свою ефективність на офіційному автомобілі безпеки BMW M4 MotoGP SafetyCar. Крім того, BMW Concept M4 GTS оснащений задніми ліхтарями з використанням органічних світлодіодів (OLED) – вони надають цієї потужної версії BMW M4 абсолютно особливий вид в темряві.

Світова прем’єра BMW Concept M4 GTS відбулася серед легендарних автомобілів BMW минулого на конкурсі елегантності Pebble Beach Concours d’elegance, який відкрився 13 серпня 2015 року в Каліфорнії, США.

Доведений до досконалості в кожній деталі

Дизайн BMW Concept M4 GTS заснований на динамічних і ефектних формах серійного BMW M4 Купе. Однак, підтверджуючи характер спеціальної трекової версії, кожна деталь була доопрацьована, щоб досягти кращого результату на гоночній трасі – і це видно з першого погляду. Регульовані передній спліттер і заднє антикрило, виконані з незабарвленого вуглепластика, забезпечують BMW Concept M4 GTS ідеальні аеродинамічні характеристики. Їх кути атаки можуть бути налаштовані як на використання на гоночному треку, так і для доріг загального користування.

BMW Concept M4 GTS продолжает традиции

Ще один приклад безжального зниження маси автомобіля – капот з армованого вуглецевими волокнами пластику CFRP (Carbon Fibre Reinforced Plastic), який зменшує як масу, так і центр мас автомобіля. А широкий повітрозабірник в передньому бампері оптимізує обтікання повітряними потоками і зменшує підйомну силу, діючу на передню частину автомобіля.

BMW Concept M4 GTS продолжает традиции

Динамічний і ексклюзивний образ BMW Concept M4 GTS підкреслює особливий темно-сірий колір забарвлення Frozen Dark Grey Metallic, а акценти яскраво-помаранчевого кольору Acid Orange на передньому сплітері і кованих полірованих колісних дисках (дизайн 666 M) створюють ефектний контраст з забарвленням кузова. На колеса розмірністю 9.5 J x 19 спереду і 10.5 J x 20 ззаду встановлені різновеликі спортивні шини Michelin Sport Cup 2 (265/35 R19 спереду і 285/30 R20 ззаду), які ідеально підходять неординарним динамічним якостям BMW Concept M4 GTS.

BMW Concept M4 GTS продолжает традиции

Системи упорскування води: потужність вище, витрата палива під повним навантаженням нижче

Двигун, встановлений на BMW Concept M4 GTS, використовує ту ж інноваційну систему вприскування води, яка вже випробувана на офіційному автомобілі безпеки BMW M4 MotoGP Safety Car і забезпечує значне збільшення як потужності, так і крутильного моменту. Розроблена інженерами підрозділу BMW M система вприскування води у впускний колектор використовує фізичний ефект, який виникає при випаровуванні води, щоб отримати необхідну енергію із зовнішнього середовища. Вода впорскується в камеру впускного колектора у вигляді мелкораспыленной струменя.

Коли вона випаровується, впускний повітря істотно охолоджується. У результаті, температура повітряно-паливної суміші в кінці стиснення помітним чином знижується – це дозволяє знизити ризик детонації і дозволяє турбомотору працювати з великим робочим тиском наддуву і більш ранніми фазами уприскування. Технологія упорскування води у впускний колектор забезпечує зростання потужності й крутного моменту, в той же час зменшуючи теплове напруга на відповідних компонентах. Це також дозволяє збільшити стабільність і надійність турбомотора. Тим самим, BMW Concept M4 GTS привносить гоночні технології на дороги загального користування.

Потужний потенціал рядного шестициліндрового турбомотора і без того пред’являє підвищені вимоги до вкрай складної системи управління тепловим режимом двигуна і навісного обладнання. Для того щоб забезпечити агрегатів оптимальний температурний режим, інженери підрозділу BMW M розробили інноваційну і надзвичайно ефективну систему охолодження. Вона складається з основного радіатора і додаткових радіаторів для високо — і низькотемпературних контурів, трансмісії і турбокомпресорів – все це зроблено для того, щоб забезпечити стабільний температурний режим. Самі турбонагнетатели охолоджуються за допомогою непрямих проміжних теплообмінників (інтеркулерів), яким в роботі допомагає додатковий електричний водяний насос.

Яскравість і точність: задні ліхтарі з органічними світлодіодами OLED

BMW Concept M4 GTS оснащений інноваційними задніми ліхтарями з використанням органічних світлодіодів (OLED (Organic Light-Emitting Diodes). Ці діоди – новий тип джерела світла, що випромінює однорідне світіння по всій поверхні – на відміну від традиційних світлодіодів, які випромінюють світло в одній точці. Невелика висота – 1,4 міліметра, і можливість розташувати індивідуальні світлові модулі окремо забезпечують можливість зовсім нового дизайнерського оформлення задніх ліхтарів.

BMW Concept M4 GTS продолжает традиции

Технологія OLED забезпечує ще більшу гнучкість в застосуванні і створює дивовижний і неповторний дизайн, який відрізняється високою точністю. Технологія OLED є передвісником нової ери в дизайні світлотехніки і відкриває нові дивовижні можливості для створення особливих ліхтарів для моделей BMW – як під час руху вдень, так і вночі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *