Китайська Тесла – кросовер Beta складе конкуренцію Tesla Model X

Китайські електромобілі викликають інтерес у багатьох. Насамперед, він обґрунтований потенційно невисокою ціною, але причина не тільки в цьому. Все більше китайських компаній анонсують електрокари з значним запасом ходу без підзарядки. До речі, сьогодні в Піднебесній зосереджена найбільша кількість виробників електричного транспорту – від велосипедів до електробусів.

Xiaopeng Motors – зовсім молода компанія, заснована в 2015-му році. Але це не заважає їй дивувати. Вчора китайська марка презентувала прототип електричного кросовера, який отримав ім’я Beta і вражає досить яскравою зовнішністю і багатством оснащення.

Читайте також:
Електромобіль Volkswagen буде розпізнавати власника

До речі, при створенні прототипу китайці використовували платформу Lexus NX. Незважаючи на це, китайський конкурент Тесли вийшов самобутнім автомобілем, а не черговим китайським клоном.

Що стосується інтер’єру, «китайська Тесла» зсередини багато в чому нагадує кросовер Model X. Явного копіювання можна і не помітити, але стилістика – ідентична. Як і американський електро-кросовер, модель Xpeng Beta оснащена електронною панеллю приладів і значним тачскріном на центральній консолі.

За словами китайців, більшістю функцій автомобіля водій зможе керувати за допомогою смартфона. Так, наприклад, передбачені дистанційна активація клімат-контролю, відмикання і замикання дверей на будь-якій відстані і навіть функція парковки.

Читайте також:
Електромобілі та сонячні батареї можуть істотно подешевшати

Китайці з Xiaopeng Motors не розкривають всі подробиці про технічну начинку, але обіцяють запас ходу на рівні 300 км. Причому це стосується базової версії електричного кросовера. Також відомо, що компанія з Піднебесної планує продавати новинку з переднім і повним приводом.

Старт продажів серійного Xpeng Beta запланований на 2017 рік. Як обіцяють творці, товарна модель кросовера буде майже точнісінько повторювати дизайн концепту.

Читайте також:
Коли чекати вантажівки і автобуса Tesla?

Треба сказати, що Xiaopeng Motors це не просто черговий стартап з туманним майбутнім, а серйозна контора з мільйонними інвестиціями. Достатньо знати, що в штаті співробітників китайського бренду значаться колишні фахівці з BMW, Ford, Lamborghini, Huawei та ін.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *